Gospodarka, siła, wizja
Zaufało nam 19 000 firm zatrudniających przeszło 5 000 000 pracowników

Andrzej Malinowski w „Rzeczpospolitej": Czas kryzysu wymaga trudnych decyzji, ale nie mogą one zostać wyłączone spod demokratycznej kontroli

Premier Mateusz Morawiecki złożył w TK wniosek, który może uniemożliwić przedsiębiorcom pozwy o odszkodowania za straty, jakie ponieśli w czasie lockdownu. - Czas kryzysu wymaga trudnych decyzji, ale nie mogą one zostać wyłączone spod demokratycznej kontroli - komentuje w „Rzeczpospolitej' Andrzej Malinowski, Prezydent Pracodawców RP.

- Uważam, że złożenie takiego wniosku do TK świadczy o dużej odwadze premiera, bo w pewnym sensie przyznaje się do wielu rzeczy i potwierdza, że rząd obawia się przedsiębiorców dochodzących swoich praw. Wskazuje też na obawę, że będą wygrywali w sądach, a w budżecie nie ma pieniędzy na odszkodowania. Zdaję sobie sprawę, że czas kryzysu wymaga trudnych decyzji, ale nie mogą one zostać wyłączone spod demokratycznej kontroli. Dlatego oceniam ten wniosek bardzo negatywnie - zauważa Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców RP.

Artykuł jest dostępny jest tutaj.