Gospodarka, siła, wizja
Zaufało nam 19 000 firm zatrudniających przeszło 5 000 000 pracowników

Andrzej Mądrala dla “Rynku Zdrowia” o udziale prywatnej ochrony zdrowia w walce z pandemią: Do dziś nie doczekaliśmy się oficjalnej odpowiedzi ministra zdrowia na naszą propozycję

W październiku ubiegłego roku Pracodawcy RP i Ogólnopolskie Stowarzyszeniem Szpitali Prywatnych skierowały do ministra zdrowia pismo, z deklaracja gotowości do przejęcia pacjentów na zabiegi planowe z publicznych ośrodków, które - z powodu zmagań z koronawirusem - mają określone ograniczenia – komentuje dla “Rynku Zdrowia” Andrzej Mądrala, Wiceprezydent Pracodawców RP.

Niestety, nasza propozycja z jesieni ubiegłego roku do dzisiaj nie doczekała się oficjalnej odpowiedzi ze strony resortu zdrowia – mówi Mądrala.

W tych i innych dziedzinach możemy mocno wesprzeć publiczny system, przejmując tzw. planowych pacjentów. Nasza propozycja z października 2020 r. jest nadal aktualna. Podkreślamy to cały czas na naszych kolejnych oświadczeniach, także już po wypowiedzi premiera na temat prywatnej ochrony zdrowia – podkreśla.

Nie oczekujemy przy tym żadnych specjalnych warunków. Sytuacja związana z pandemią jest absolutnie wyjątkowa, doskonale to rozumiemy – konkluduje Mądrala.

Artykuł jest dostępny tutaj.