Gospodarka, siła, wizja
Zaufało nam 19 000 firm zatrudniających przeszło 5 000 000 pracowników

Tychy z kolejnymi mieszkaniami od Murapolu

Murapol powiększył swoją ofertę o 73 lokale w ramach realizowanej przy ulicy Żorskiej w Tychach wieloetapowej inwestycji Murapol Śląskie Ogrody. Postawione do dyspozycji klientów mieszkania posiadają najpopularniejsze metraże, od blisko 27-metrowych kawalerek, przez 2-, 3- i 4- pokojowe mieszkania o powierzchni ponad 59 mkw. 

Komercjalizowany budynek będzie posiadał wdrożony, podobnie jak wszystkie pozostałe inwestycje z „oferty 2 000”, Home Management System, rozwiązania umożliwiające zdalne sterowanie za pomocą np. smartfonu oświetleniem, ogrzewaniem, wodą oraz urządzeniami zapewniającymi bezpieczeństwo mieszkania.

73 lokale mieszkalne o łącznym PUM-ie przekraczającym 3 tys. mkw. zostały wprowadzone przez Murapol do sprzedaży w ramach trzeciego etapu osiedla Murapol Śląskie Ogrody w Tychach. 6-kondygnacyjny budynek, który powstanie przy ulicy Żorskiej stanowi ostatnią część zaplanowanego osiedla. Mieszkania na parterze posiadają ogródki, a na pozostałych piętrach przestronne balkony oraz tarasy przy wybranych lokalach na 5- i 6- kondygnacji. Teren wokół inwestycji zagospodarowany zostanie zielenią z elementami małej architektury. Najmłodsi lokatorzy będą mogli spędzać czas na placu zabaw.

Dotychczas, w pierwszym i drugim etapie osiedla Grupa oddała do użytkowania 188 lokali mieszkalnych. W trzecim etapie inwestycji do sprzedaży trafiło już 360 mieszkań zaprojektowanych w dwóch budynkach, z których ponad połowa znalazła już nabywców. Aktualnie, w kolejnej puli lokali trzeciego etapu, komercjalizowane są 73 mieszkania w budynku trzecim.

Autorem projektu inwestycji jest pracownia architektoniczna Murapol Architects Drive Sp. z o.o. będąca częścią holdingu Murapol. Aktualny harmonogram realizacji komercjalizowanego budynku przewiduje rozpoczęcie prac budowlanych w drugim kwartale 2019 r. Przewidywane przekazanie kluczy nabywcom nastąpi w drugim kwartale 2020 r.

- Murapol Śląskie Ogrody to druga inwestycja Grupy Murapol w Tychach. W ramach zrealizowanego w latach ubiegłych wieloetapowego projektu Murapol Cztery Pory Roku Spółka wybudowała blisko 750 lokali, w których zamieszkało niemal 2,2 tys. osób. Mimo dużej dywersyfikacji geograficznej rynek Śląska i Zagłębia stanowi wciąż obszar największej aktywności deweloperskiej Murapolu, niezmiennie atrakcyjny dla Spółki ze względu na swój dynamiczny rozwój – podkreśla Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA.

Osiedle Murapol Śląskie Ogrody usytuowane jest w południowej części miasta. Lokalizacja inwestycji zapewnia widok na Las Pszczyński oraz niewielką odległość parków Jaworek, Suble i Miejskiego, a także Jeziora Paprocańskiego. W pobliżu znajdują się główne drogi komunikacyjne oraz dworzec PKP, z którego co kilkanaście minut kursują pociągi umożliwiające połączenia z pozostałymi miastami konurbacji górnośląskiej.

____________________

Grupa Murapol jest holdingiem od 18 lat działającym w obszarze wielorodzinnego budownictwa mieszkaniowego. W swojej dotychczasowej działalności Murapol zrealizował ok. 100 inwestycji, w których powstało ok. 10 tys. lokali zamieszkałych przez 30 tys. ludzi. Obecna oferta mieszkaniowa Grupy dostępna jest w 15 miastach w Polsce, w 2 kolejnych Murapol nabył działki i przygotowuje projekty deweloperskie. W 2018 roku Murapol sprzedał 3 560 mieszkań, wobec 3 605 rok wcześniej i 3042 w 2016 r. Grupa Murapol, poza umacnianiem pozycji lidera rynku mieszkaniowego, kładzie również nacisk na działalność pozabiznesową. Firma angażuje się w inicjatywy promujące sport zarówno profesjonalny, jak i projekty propagujące aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży, co zostało dostrzeżone przez kapitułę konkursu Responsible Business Awards, która przyznała firmie nagrodę w kategorii Mecenas Sportu 2017. Grupa Murapol została doceniona również za swoją działalność deweloperską w obszarze zielonego budownictwa, otrzymując nagrodę Leading Green Building Development w konkursie CIJ Awards 2017.

Kontakt:

Małgorzata Gaborek | Dyrektor ds. Public Relations

E: malgorzata.gaborek@murapol.pl | M: 510 896 877