Gospodarka, siła, wizja
Zaufało nam 19 000 firm zatrudniających przeszło 5 000 000 pracowników

Murapol wchodzi z ofertą do kolejnego śląskiego miasta - Mikołowa

Grupa Murapol rozpoczęła sprzedaż lokali mieszkalnych, w ramach pierwszego etapu premierowej inwestycji w Mikołowie - Murapol Osiedle Storczyków. W ofercie znajduje się 81 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej ponad 3,6 tys. mkw., które powstaną w kameralnym 4-kondygnacyjnym budynku. Do dyspozycji mieszkańców zaprojektowano także 111 miejsc parkingowych naziemnych. Docelowo cała inwestycja obejmie dwa etapy z blisko 200 lokalami.

Wprowadzone do sprzedaży mieszkania to kolejna pula lokali przewidzianych w „ofercie 2 000”. Komercjalizowana inwestycja będzie posiadała wdrożony Home Management System, rozwiązania umożliwiające zdalne sterowanie za pomocą np. smartfonu oświetleniem, ogrzewaniem, wodą oraz urządzeniami zapewniającymi bezpieczeństwo mieszkania.

Oferta pierwszego etapu inwestycji zaprojektowanej przy ul. Storczyków obejmuje kawalerki oraz mieszkania 2-, 3- i 4- pokojowe o zróżnicowanych układach i metrażach, od 27 do ponad 63 mkw. Wszystkie lokale na piętrach będą posiadały balkony, zaś te na parterze przestronne tarasy wybrukowane kostką. Teren osiedla zostanie zagospodarowany zielenią oraz elementami małej architektury.

Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest Murapol Architects Drive Sp. z o.o., pracownia projektowa należąca do Grupy Murapol. Wstępny harmonogram inwestycji zakłada rozpoczęcie budowy w drugim kwartale 2019 r., zaś przekazanie gotowych mieszkań nabywcom w drugim kwartale 2020 r.

- Od kilku lat systematycznie umacniamy naszą pozycję na górnośląskim rynku mieszkaniowym, czego wyrazem jest wejście z ofertą do kolejnej, siódmej już lokalizacji w tym regionie. Poza największymi miejscowościami województwa celujemy także w średnie miasta położone blisko Katowic, takie jak Mikołów, które coraz chętniej są wybierane jako miejsce do życia - mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA. – Statystyki pokazują, że z roku na rok Mikołów przyciąga coraz więcej osób decydujących się tu zamieszkać. Miasto znajduje się w centralnej części Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, jest połączone bogatą siatką dróg z kluczowymi miejscowościami regionu, posiada także atrakcyjne położenie pod względem przyrodniczym i turystycznym – dodaje Nikodem Iskra.

Inwestycja Murapol Osiedle Storczyków powstanie w północnej części miasta, w dzielnicy Reta, której dużym atutem jest spokój i okoliczna przyroda. W pobliżu przepływa rzeka Jamna, a nieco dalej znajduje się rozległy teren leśny, idealne miejsce na wycieczki rowerowe i spacery. Nieopodal ul. Storczyków przebiegają dwa ważne trakty komunikacyjne, droga krajowa nr 44 i 81, które umożliwiają szybkie przemieszczanie się pomiędzy głównymi miastami Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Dojazd do centrum Katowic zajmuje stąd ok. 30 minut. Bardzo blisko inwestycji znajduje się także duże centrum handlowe oraz inne placówki handlowo-usługowe.

____________________

Grupa Murapol jest holdingiem od 18 lat działającym w obszarze wielorodzinnego budownictwa mieszkaniowego. W swojej dotychczasowej działalności Murapol zrealizował ok. 100 inwestycji, w których powstało ok. 10 tys. lokali zamieszkałych przez 30 tys. ludzi. Obecna oferta mieszkaniowa Grupy dostępna jest w 15 miastach w Polsce, w 2 kolejnych Murapol nabył działki i przygotowuje projekty deweloperskie. W 2018 roku Murapol sprzedał 3 560 mieszkań, wobec 3 605 rok wcześniej i 3042 w 2016 r. Grupa Murapol, poza umacnianiem pozycji lidera rynku mieszkaniowego, kładzie również nacisk na działalność pozabiznesową. Firma angażuje się w inicjatywy promujące sport zarówno profesjonalny, jak i projekty propagujące aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży, co zostało dostrzeżone przez kapitułę konkursu Responsible Business Awards, która przyznała firmie nagrodę w kategorii Mecenas Sportu 2017. Grupa Murapol została doceniona również za swoją działalność deweloperską w obszarze zielonego budownictwa, otrzymując nagrodę Leading Green Building Development w konkursie CIJ Awards 2017.

Kontakt:

Małgorzata Gaborek | Dyrektor ds. Public Relations

E: malgorzata.gaborek@murapol.pl | M: 510 896 877