Gospodarka, siła, wizja
Zaufało nam 19 000 firm zatrudniających przeszło 5 000 000 pracowników

Murapol Osiedle Parkowe w Gliwicach coraz większe

Kolejnych 96 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej blisko 3,7 tys. mkw. wprowadziła do gliwickiej oferty Grupa Murapol. Lokale powstaną w ramach drugiego etapu inwestycji Murapol Osiedle Parkowe przy ul. Kozielskiej. Do dyspozycji zmotoryzowanych mieszkańców zaprojektowano 62 miejsca parkingowe w podziemnej hali garażowej oraz 48 na terenie inwestycji. 

W marcu ub.r. deweloper rozpoczął komercjalizację pierwszego etapu inwestycji, w ramach którego zaoferował 96 mieszkań, a z końcem września wprowadził do sprzedaży pierwszą pulę 93 lokali z drugiego etapu. W najnowszej ofercie drugiego etapu znajduje się kolejne 96 mieszkań, kawalerek oraz mieszkań 2-, 3- i 4- pokojowych o metrażach – od 25 do 58 mkw. Powstaną one w 8- kondygnacyjnym budynku z garażem podziemnym. Lokale na parterze będą posiadały zielone ogródki, zaś te na piętrach balkony. Do wybranych mieszkań na 4. i 5. piętrze będą przynależały przestronne tarasy.

Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest Murapol Architects Drive Sp. z o.o., pracownia projektowa należąca do Grupy Murapol. Prace budowlane związane z realizacją tego projektu rozpoczęły się w czwartym kwartale 2018 r., zaś przekazanie mieszkań nabywcom zaplanowano na pierwszy kwartał 2020 r.

- Do Gliwic weszliśmy w ubiegłym roku dostrzegając potencjał rynku mieszkaniowego tej lokalizacji. Dotychczas wprowadzone do sprzedaży mieszkania w naszej premierowej inwestycji w tym mieście, Murapol Osiedle Parkowe, cieszą się dużym zainteresowanie, dlatego uruchamiamy komercjalizacje kolejnego budynku. Cały projekt będzie kilkuetapowym przedsięwzięciem deweloperskim, w ramach którego zrealizujemy kompleks mieszkaniowy obejmujący ponad 660 lokali o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej ok. 26 tys. mkw. – dodaje Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA.

Inwestycja Murapol Osiedle Parkowe powstaje w zielonej części Gliwic, na osiedlu Wojska Polskiego, położonym tuż obok Śródmieścia. Ta część miasta jest doskonale skomunikowana z pozostałymi jego dzielnicami, a także z trasami wyjazdowymi, w tym z autostradą A4. Okolica charakteryzuje się rozwiniętą infrastrukturą handlowo-usługową, rekreacyjną oraz komunikacyjną. W pobliżu znajdują się dwa parki miejskie Szwajcaria i Starokozielski oraz rzeka Kłodnica, a w bezpośrednim sąsiedztwie zlokalizowane jest centrum handlowe.

____________________

Grupa Murapol jest holdingiem od 18 lat działającym w obszarze wielorodzinnego budownictwa mieszkaniowego. W swojej dotychczasowej działalności Murapol zrealizował ok. 100 inwestycji, w których powstało ok. 10 tys. lokali zamieszkałych przez 30 tys. osób. Obecna oferta mieszkaniowa Grupy dostępna jest w 15 miastach w Polsce, w 2 kolejnych Murapol nabył działki i przygotowuje projekty deweloperskie. W 2018 roku Murapol sprzedał 3 560 mieszkań, wobec 3 605 rok wcześniej i 3042 w 2016 r. Grupa Murapol, poza umacnianiem pozycji wiodącej firmy deweloperskiej, kładzie również nacisk na działalność pozabiznesową. Firma angażuje się w inicjatywy promujące sport zarówno profesjonalny, jak i projekty propagujące aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży, co zostało dostrzeżone przez kapitułę konkursu Responsible Business Awards, która przyznała firmie nagrodę w kategorii Mecenas Sportu 2017. Grupa Murapol została doceniona również za swoją działalność deweloperską w obszarze zielonego budownictwa, otrzymując nagrodę Leading Green Building Development w konkursie CIJ Awards 2017.


Kontakt:

Małgorzata Gaborek | Dyrektor ds. Public Relations

E: malgorzata.gaborek@murapol.pl | M: 510 896 877