Gospodarka, siła, wizja
Zaufało nam 19 000 firm zatrudniających przeszło 5 000 000 pracowników

140 nowych lokali we wrocławskiej ofercie Grupy Murapol

Grupa Murapol wprowadziła do oferty trzeci etap inwestycji Murapol Zielone Bulwary ze 140 mieszkaniami, które powstaną w dwóch 4-kondygnacyjnych budynkach. W sprzedaży dostępne są kawalerki oraz lokale 2-, 3- i 4-pokojowe o łącznej powierzchni użytkowej przekraczającej 6,3 tys. mkw. 

Wprowadzony do sprzedaży etap jest ostatnim w tym projekcie deweloperskim Grupy, który docelowo będzie składał się z 6 budynków z ponad 400 lokalami mieszkalnymi o łącznej powierzchni użytkowej przekraczającej 19 tys. mkw.

Trzeci etap Murapol Zielone Bulwary stanowi część „oferty 2 000”, w ramach której Murapol zwiększył portfel komercjalizowanych inwestycji o ponad 2 000 lokali mieszkalnych powstających w różnych miastach Polski. Wszystkie inwestycje wprowadzone do sprzedaży w ramach „oferty 2 000” będą posiadały wdrożony Home Management System, rozwiązania umożliwiające zdalne sterowanie za pomocą np. smartfonu oświetleniem, ogrzewaniem, wodą oraz urządzeniami zapewniającymi bezpieczeństwo mieszkania.

Wprowadzony do sprzedaży kolejny etap inwestycji Murapol Zielone Bulwary obejmuje lokale o najpopularniejszych metrażach, od 28-metrowych kawalerek, po sięgające 56 metrów 4-pokojowe mieszkania. Wszystkie lokale na parterze będą posiadały ogródki, a usytuowane na pozostałych kondygnacjach obszerne balkony. Dodatkowo do dyspozycji mieszkańców zostanie postawionych 109 miejsc parkingowych w garażach podziemnych oraz 59 zlokalizowanych wokół budynków. Teren inwestycji zostanie zagospodarowany zielenią, a z myślą o najmłodszych mieszkańcach osiedla powstanie plac zabaw.

Autorem projektu architektonicznego jest pracownia Murapol Architects Drive Sp. z o.o., należąca do holdingu Murapol. Prace budowlane rozpoczną się w 3 kwartale 2019 r., a przekazanie mieszkań nabywcom, zgodnie z harmonogramem, zaplanowano na 3 kwartał 2020 r.

- Murapol Zielone Bulwary są siódmą inwestycją mieszkaniową realizowaną przez Grupę w stolicy Dolnego Śląska. Dotychczas do dyspozycji wrocławian postawiliśmy blisko 2,6 tys. lokali oferowanych zarówno w wieloetapowych projektach deweloperskich, jak i kameralnych inwestycjach. O tym, że wrocławski rynek mieszkaniowy jest dla nas atrakcyjny, świadczy również fakt systematycznego powiększania aktywnego banku ziemi w tym mieście – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA.

Osiedle Murapol Zielone Bulwary to kameralne budynki usytuowane w spokojnej i otoczonej zielenią południowej dzielnicy Wrocławia – Klecinie. Przy jednoczesnej bliskości terenów rekreacyjnych - rzeki Ślęzy, parków Klecińskiego i Grabiszyńskiego, a także Toru Wyścigów Konnych, dzielnica jest bardzo dobrze skomunikowana. W niewielkiej odległości od ulicy Dożynkowej przebiegają węzły drogowe autostrady A4 oraz drogi S8 – to trasy wyjazdowe w kierunku Zgorzelca, Katowic, Poznania i Łodzi.

W czerwcu i wrześniu ub.r. Grupa wprowadziła do sprzedaży pierwszy i drugi etap inwestycji oferując łącznie 282 lokale powstające w 4 budynkach.

____________________

Grupa Murapol jest holdingiem od 18 lat działającym w obszarze wielorodzinnego budownictwa mieszkaniowego. W swojej dotychczasowej działalności Murapol zrealizował ok. 100 inwestycji, w których powstało ok. 10 tys. lokali zamieszkałych przez 30 tys. ludzi. Obecna oferta mieszkaniowa Grupy dostępna jest w 15 miastach w Polsce, w 2 kolejnych Murapol nabył działki i przygotowuje projekty deweloperskie. W 2018 roku Murapol sprzedał 3 560 mieszkań, wobec 3 605 rok wcześniej i 3042 w 2016 r. Grupa Murapol, poza umacnianiem pozycji jednej z wiodących firm deweloperskich, kładzie również nacisk na działalność pozabiznesową. Firma angażuje się w inicjatywy promujące sport zarówno profesjonalny, jak i projekty propagujące aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży, co zostało dostrzeżone przez kapitułę konkursu Responsible Business Awards, która przyznała firmie nagrodę w kategorii Mecenas Sportu 2017. Grupa Murapol została doceniona również za swoją działalność deweloperską w obszarze zielonego budownictwa, otrzymując nagrodę Leading Green Building Development w konkursie CIJ Awards 2017.


Kontakt:

Małgorzata Gaborek | Dyrektor ds. Public Relations

E: malgorzata.gaborek@murapol.pl | M: 510 896 877