Wytwarzać więcej, zużywając mniej – Kraków w obliczu wyzwania

10 kwietnia Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie stanie się forum dyskusji na temat tego, czy da się wytwarzać więcej, zużywając mniej. Wszystko za sprawą seminarium pt. High growth, low impact ze specjalnym wykładem prof. Roberta Jessopa z Uniwersytetu w Lancaster. To już kolejne międzynarodowe wydarzenie w Krakowie realizowanie w ramach cyklu Open Eyes Economy on Tour, będącego częścią Open Eyes Economy Summit 2018.

Już 10 kwietnia w godzinach 10.00–15.00 serdecznie zapraszamy na Uniwersytet Ekonomiczny (pawilon G, sala 13), gdzie odbędzie się seminarium High growth, low impact. Seminarium to jest częścią bloku CZŁOWIEK – PRACA, który skupia się na tematyce nowych, alternatywnych form pracy, na redefinicji roli człowieka w obszarze pracy i jego udziału w procesie rozwijającej się gospodarki innowacyjnej.

Głównym tematem seminarium będzie rozmowa o tym, czy da się wytwarzać więcej, zużywając mniej. Uzależnienie od rozwoju i wzrostu gospodarczego popycha społeczeństwa do wiary, że w przyszłości wszystkiego będzie więcej. Rosnące koszty wzrostu gospodarczego i niepohamowana eksploatacja zasobów prowadzą do dewastacji środowiska naturalnego i nieodwracalnych zmian klimatycznych. Nowe technologie i robotyzacja odbierają ludziom pracę. Pogłębia się przepaść nierównomiernej dystrybucji dóbr. To wszystko rodzi pytania o przyszłość. Podczas seminarium High growth, low impact prelegenci będą szukać odpowiedzi na te trudne i ważne problemy.

Podczas seminarium swoje referaty wygłoszą znamienici goście, w tym m.in. profesorowie prestiżowych brytyjskich uniwersytetów, Główny Ekonomista ZUS oraz profesorowie ze Szkoły Głównej Handlowej, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu czy Polskiej Akademii Nauk.

Wykład specjalny pt. Economic and Ecological Crises: Green New Deals and No-Growth Economies wygłosi prof. Robert Jessop z Uniwersytetu w Lancaster – brytyjski ekonomista i socjolog, autor wielu klasycznych już publikacji z zakresu ekonomii politycznej i teorii państwa.

Seminarium High growth, low impact jest również częścią cyklu „Dobre rządzenie”, realizowanego przez Wydział Gospodarki i Administracji Publicznej wraz z Małopolską Szkołą Administracji Publicznej.

Open Eyes Economy Summit to międzynarodowy szczyt ekonomii opartej na wartościach społecznych, odbywający się raz do roku, jesienią, w centrum kongresowym ICE Kraków. Jednak aby zetknąć się z ekonomią wartości, nie trzeba czekać do listopada. Cykl spotkań Open Eyes Economy ON TOUR to seminaria, minikonferencje, sesje o charakterze merytorycznym, które odbywają się w wielu polskich i w wybranych europejskich miastach.

Tym razem wybitni ekonomiści spotkają się w Krakowie na seminarium pt. High growth, low impact. Celem spotkań OEE on tour jest nawiązywanie i rozwijanie ogólnopolskich oraz międzynarodowych inicjatyw i kontaktów, a w dłuższej perspektywie – stworzenie jak największego forum wymiany doświadczeń, inspiracji i transferu idei.

High growth, low impact
Uniwersytet Ekonomiczny (pawilon G, sala 13)
10 kwietnia 2018
godz. 10.00–15.00

Dyskusja odbywać się będzie w języku angielskim. Wstęp wolny.


Powrót