Stanowcze NIE wobec zamachu na wolne media! Apel Rady Przedsiębiorczości do prezydenta Andrzeja Dudy o wywiązanie się z obietnicy i odrzucenie ustawy nazywanej Lex TVNSTANOWCZE NIE WOBEC ZAMACHU NA WOLNE MEDIA!

STANOWCZE NIE WOBEC STANOWIENIA PRAWA BEZ SZACUNKU DLA PROCEDUR!


Rada Przedsiębiorczości wzywa prezydenta Andrzeja Dudę, aby zawetował nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, nazywaną Lex TVN. Fakt, że Sejm przegłosował tę skandaliczną ustawę właśnie teraz to próba ukrycia rosnących problemów rządu: eksplodującej inflacji, rekordowej liczby zachorowań i zgonów Covid-19, napięć na granicy polskiej i pogłębiającego się konfliktu z naszymi partnerami z UE, nie mówiąc już o utraconych funduszach pomocowych z Unii.

Proponowane zmiany pozwolą rządzącym uznaniowo udzielać koncesji nadawcom telewizyjnym i bezpośrednio uderzą w podstawy wolności słowa. Nowelizacja ma uniemożliwić przedłużenie koncesji konkretnemu nadawcy - telewizji TVN, największemu niezależnemu medium, które pozwala sobie na krytykę władzy. Wyraźnie widać, że nie chodzi tu o rozwiązanie jakichkolwiek problemów, lecz o doraźne interesy polityczne. Czy każdą niepokorną firmę i jej właścicieli czeka nacjonalizacja lub wymuszona sprzedaż?

Polscy przedsiębiorcy stanowczo protestują przeciwko zamachowi na wolne media, wolność słowa, demokrację i własność prywatną! Apelujemy do prezydenta Andrzeja Dudy o weto!


***

Apel jest dostępny tutaj.