Gospodarka, siła, wizja
Zaufało nam 19 000 firm zatrudniających przeszło 5 000 000 pracowników

Projekt „Włącz czystą energię dla Polski” podczas 15. edycji EUSEW 2020

Bezpieczne, czyste i efektywnie pozyskiwanie oraz wykorzystywanie energii w Europie to jeden z kluczowych tematów 15. edycji Tygodnia Zrównoważonej Energii UE (EUSEW) organizowanego przez Komisję Europejską. Tegoroczna edycja zrealizowana została pod hasłem „Wyjście z kryzysu: czysta energia na rzecz zielonego ożywienia i wzrostu” i odbyła się w pełni online.

W ślad za EUSEW 2020, 30 czerwca br. odbył się webinar skierowany do przedsiębiorców, dotyczący efektywnego zarządzania energią w przedsiębiorstwie, podczas którego zaprezentowane zostały cele, założenia oraz idea Koalicji „Włącz Czystą Energię dla Polski” na rzecz budowy Gospodarki Obiegu Zamkniętego w Polsce.

– Neutralność klimatyczna gospodarki i transformacja energetyczna to konieczność. Albo ludzkość będzie używać czystej energii, albo nie będzie ludzkości. Po to właśnie powstała koalicja – aby dzięki pracowitości i pomysłowości stawiać czoła ewentualnym przeszkodom oraz dzielić się dobrymi praktykami powiedział Piotr Wołejko, ekspert ds. społeczno-gospodarczych Pracodawców RP – lidera koalicji.

Podczas spotkania online, ekspert zaprezentował członków koalicji „Włącz czystą energię dla Polski”: firmy i organizacje, dla których zrównoważony rozwój i ochrona środowiska to część działalności biznesowej, w tym Fortum, Coca-Cola HBC Polska, Eneris Surowce, Instytut Jagielloński, Karmar, Kompania Piwowarska, Polmass, Strabag, Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie.

Więcej informacji o Koalicji znajdą Państwo na stronie www.wlaczczystaenergie.pl.