Gospodarka, siła, wizja
Zaufało nam 19 000 firm zatrudniających przeszło 5 000 000 pracowników

Prezydent Pracodawców RP na otwarciu China CEEC Expo 2021

Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski wziął udział w ceremonii otwarcia targów China CEEC Expo and International Consumers Goods Fair (China CEEC Expo). To największe targi konsumenckie dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej w Chinach (krajów tzw. inicjatywy 17+1, w tym Polski).

Tegoroczna, hybrydowa edycja targów w formule online-offline, odbywa się w terminie 8-11 czerwca. Podczas targów dla polskich przedsiębiorców organizowane jest stoisko promocyjne w hali dedykowanej produktom importowanym, w ramach którego będą oni mieli możliwość zaprezentowania swojej oferty.

Wydarzenie to jest współorganizowane przez chińskie ministerstwo handlu i rząd prowincji Zhejiang. Chcą oni, aby pomogło to w zwiększeniu handlu towarami konsumpcyjnymi i usługami z krajami Europy Środkowej i Wschodniej.

W ceremonii otwarcia wzięli udział prezydenci, wicepremierzy i wysocy rangą ministrowie krajów Europy Środkowo-Wschodniej, w tym prezydent Czech Miloš Zeman, prezydent Serbii Aleksandar Vučić, Wiceprezes Rady Ministrów, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin, wicepremier i minister gospodarki Słowacji Richard Sulík. W wypowiedziach pojawiały się stwierdzenia o szansie, jaką targi stwarzają dla możliwości wymiany doświadczeń i pomysłów na ożywienie współpracy między krajami uczestniczącymi w wydarzeniu, zwłaszcza w kontekście potrzeby budowania odporności, wzmacniania kreatywności i innowacyjności gospodarek wstrząśniętych zeszłorocznymi ograniczeniami pandemicznymi.

Organizatorzy targów podkreślili, że Chiny są dobrze przygotowane do organizacji tegorocznej wystawy z uwagi na opanowaną sytuację pandemiczną, a dwustronna współpraca gospodarcza i handlowa odnotowuje dynamiczny wzrost.