Gospodarka, siła, wizja
Zaufało nam 19 000 firm zatrudniających przeszło 5 000 000 pracowników

Prezydent Andrzej Malinowski o exposé Premiera Morawieckiego

Rada Dialogu Społecznego ma być miejscem, gdzie wspólnie będziemy wypracowywać najlepsze rozwiązania – powiedział premier Mateusz Morawiecki. I to były jego najważniejsze słowa. Powtarzam dokładnie to samo już od dawna. To w dialogu społecznym leży bowiem klucz do potencjału polskiej gospodarki, do zamożności naszego społeczeństwa! Będziemy premiera w realizacji słów o RDS wspierać, ale też rozliczać.

Zmiany przepisów prawnych, zatrzymanie inflacji prawa – tu przedsiębiorcy nie usłyszeli zbyt wiele nowego. Nic dziwnego, o Konstytucji Biznesu rozmawiamy już od dawna. Dlatego nie exposé jest ważne, ale tempo realizacji zapowiedzi składanych już od dłuższego czasu. Dobrze, że premier Morawiecki nie pominął problemu długotrwałych procesów sądowych oraz kompetencji sędziów. Biznes potrzebuje szybkich, sprawnych sądów. Na taką reformę także czekamy długo.

W exposé znalazły się na wysokim miejscu sprawy społeczne, w tym kwestia jakości leczenia w systemie zdrowia. Pracodawcy RP wykazywali wielokrotnie w swoich raportach i opracowaniach, że jakość się po prostu opłaca. Jest najtańszym rozwiązaniem. Liczę na to, że także rząd będzie teraz w ten sposób podchodzić do zmian w służbie zdrowia.

Andrzej Malinowski, Prezydent Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej