Pracodawcy RP wspierają Polskę w wyścigu o Expo 2022

Pracodawcy RP wspierają Polskę w wyścigu o Expo 2022

Pracodawcy RP oraz Ministerstwo Rozwoju będą współpracować na rzecz uzyskania przez Polskę praw do organizacji wystawy międzynarodowej EXPO 2022 w Łodzi. Dziś Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski i Wiceminister Jerzy Kwieciński podpisali list intencyjny, rozpoczynając wspólne działania na rzecz EXPO 2022.

Organizacja EXPO w Łodzi pozytywnie wpłynie na gospodarczy i społeczny rozwój Polski. Będzie także okazją do promocji i budowania pozycji polskich przedsiębiorstw w kraju i za granicą oraz wzmocni pozycję Polski w Europie Środkowo-Wschodniej.

Głosowanie nad wyborem organizatora wystawy odbędzie się w połowie listopada 2017 r. w trakcie Zgromadzenia Ogólnego BIE (Międzynarodowe Biuro Wystaw Światowych) w Paryżu. Kontrkandydatami Polski i Łodzi są USA/Minneapolis oraz Argentyna/Buenos Aires.

Pracodawcy RP będą wspierali ideę organizacji EXPO w Łodzi na forum światowym – wśród narodowych organizacji przedsiębiorców i izb handlowych oraz w międzynarodowych stowarzyszeniach, których nasza organizacja jest członkiem.