Pracodawcy RP sondują sytuację firm

Kryzys energetyczny, wysoka inflacja, ceny gazu, prądu, paliwa i w końcu ostatnie problemy z dostawami CO2, czy suchego lodu – to tylko kilka przykładów poważnych utrudnień, z którymi ostatnio muszą zmagać się przedsiębiorcy. Nie da się ukryć, że kryzysowa sytuacja coraz bardziej uderza w działające na polskim rynku firmy. Ale jeśli teraz pracodawcy starają się na bieżąco rozwiązywać te problemy, to każdy z nich zadaje sobie pytania – jak długo utrzyma się ta sytuacja i jakie kroki trzeba będzie podjąć, by prowadzenie biznesu nadal było opłacalne?

Pracodawcy RP zapytali swoich członków, czego najbardziej obawiają się w nadchodzących miesiącach. Jakie działania zamierzają podjąć, by zminimalizować ryzyko strat związane z inflacyjną burzą, czy kryzysem energetycznym. Odpowiedzi, które przesłali przedsiębiorcy zrzeszeni w Pracodawcach RP bardzo dokładnie pokazują, co jest i będzie największym problemem w prowadzeniu biznesu. Na pytanie:

Czego Pani/Pana przedsiębiorstwo obawia się w okresie jesienno-zimowym?

Przeważająca większość przedsiębiorców twierdzi, że największym problemem będzie wzrost cen energii. Tego obawia się 81,1 proc. pytanych.

Co ważne w naszej ankiecie członkowie Pracodawców RP mogli zaznaczyć więcej, niż jedną odpowiedź. Kolejne pozycje na „liście obaw” to:

  • nadmierna inflacja
  • wzrost cen gazu
  • nadregulacja i niestabilność prawa
  • przerwy w łańcuchach dostaw