Gospodarka, siła, wizja
Zaufało nam 19 000 firm zatrudniających przeszło 5 000 000 pracowników

Nowi członkowie Pracodawców RP: PKN ORLEN i Warszawska Fabryka Platerów HEFRA S.A.

W gronie Pracodawców RP witamy nowych członków: PKN ORLEN i Warszawską Fabrykę Platerów HEFRA S.A.

PKN ORLEN jest nowoczesnym graczem na rynku paliw i energetyki, największą firmą w Europie Środkowo-Wschodniej, notowaną w prestiżowych, światowych zestawieniach Fortune Global 500, Platts TOP250 czy Thompson Reuters TOP100. Koncern dysponuje nowoczesnymi, zintegrowanymi aktywami zdolnymi do przerobu ponad 35 mln ton różnych gatunków ropy rocznie, a sprzedaż detaliczna prowadzona jest z wykorzystaniem największej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej sieci blisko 2800 nowoczesnych i stacji paliw.

Oferta PKN ORLEN to ponad 50 najwyższej jakości produktów petrochemicznych i rafineryjnych sprzedawanych w ponad 90 krajach świata. W obszarze wydobycia Koncern dysponuje własną bazą zasobów ropy i gazu (2P), które na koniec 2017 roku wyniosły ok. 153 mln boe.

ORLEN nieprzerwanie od kilku lat uznawany jest najcenniejszą marką w Polsce, wycenianą na poziomie 4,7 mld zł, PKN ORLEN jest także jedyną w regionie firmą, która otrzymała już piąty raz z rzędu prestiżowy tytuł The Most Ethical Company, przyznawany przez amerykański Ethisphere Institute.
Warszawska Fabryka Platerów HEFRA S.A. jest jedynym polskim producentem sztućców oraz galanterii stołowej – wytwarzanych w całości ze srebra, platerowanych srebrem i wykonanych ze stali nierdzewnej.

HEFRA kontynuując prawie 200-letnią szczytną tradycję swych poprzedników, niezmiennie od dziesiątków lat, oferuje swoim klientom ekskluzywne, najwyższej jakości elementy zastawy stołowej. Jako jedyny w Polsce producent wykonuje sztućce oraz galanterię stołową wykonane w całości ze srebra o najwyższej próbie 925, wytwarzając jednocześnie produkty platerowane srebrem próby 999, a także wykonane z wysokogatunkowej stali chromowo-niklowej 18/10.

Firmę w 1824 r. założył przybyły z Francji przedsiębiorca Alfons Fraget. Dzięki wysokiej jakości wyrobów, Fraget stał się cenionym dostawcą wykwintnych sreber i platerów dla elit i arystokracji. Jego głównym konkurentem w branży była fabryka braci Henneberg. W zastawy Frageta wyposażony był m.in. warszawski hotel Bristol, a sztućcami z jego kolekcji spożywali posiłki pasażerowie pierwszego rejsu statku „Batory”, który wypłynął z Gdyni do Nowego Jorku w 1936 roku. W 1965 roku zakłady Fraget i Braci Henneberg połączyły siły przyjmując nazwę HEFRA, pochodzącą od nazwisk założycieli. Współcześnie marka kontynuuje wspaniałą tradycję i wytwarza sztućce i galanterię stołową, srebrną i platerowaną najwyższej jakości. Dzisiaj nasze produkty nadal są w dużej mierze wykonywane ręcznie w fabryce zlokalizowanej w Legnicy, korzystając przy tym z polskiego srebrnego surowca, a dzięki temu przez prawie dwa stulecie utrzymujemy tradycję polskiego stołu oraz luksusowej produkcji z polską duszą.