Gospodarka, siła, wizja
Zaufało nam 19 000 firm zatrudniających przeszło 5 000 000 pracowników

HORYZONT 2020 - FUNDUSZE EUROPEJSKIE NA BADANIA I INNOWACJE

Otrzymanie unijnych funduszy na innowacje i prowadzenie badań wspomagających rozwój firm – będzie łatwiejsze. Pracodawcy Rzeczypospolitej rozpoczynają kampanię promującą europejski program Horyzont 2020 wśród polskich przedsiębiorców. W poniedziałek 24 września razem z Krajowym Punktem Kontaktowym Programów Badawczych UE podpiszą porozumienie o współpracy.

W światowym wyścigu gospodarczym liczą się dziś tylko ci, którzy dysponują nowoczesnymi technologiami. Innowacyjność jednak kosztuje. Dlatego powstał Unijny Program Ramowy Horyzont 2020, który wspiera przedsiębiorców chętnych do wprowadzania innowacji. 


W poniedziałek, 24. września o godz. 9.30 w siedzibie Pracodawców RP w Warszawie na śniadaniu prasowym spotkają się eksperci z różnych dziedzin. Zaprezentują dotychczasowe osiągnięcia Polski w ramach programu Horyzont 2020. Omówią też możliwości, jakie stwarza on dla małych i średnich przedsiębiorstw. Konkretne wyniki współpracy przedstawi Orange Polska.  


Spotkanie rozpocznie się od zawarcia porozumienia o współpracy, które podpiszą Andrzej Malinowski, Prezydent Pracodawców RP oraz reprezentujący Krajowy Punkt Kontaktowy (KPK): prof. dr hab. Tadeusz Burczyński, dyrektor Instytutu Podstawowych Problemów Techniki Polskiej Akademii Nauk oraz dr inż. Zygmunt Krasiński, dyrektor KPK. 


Dzięki temu porozumieniu w promowanie Horyzontu 2020 włączą się Pracodawcy RP, najstarsza i największa organizacja pracodawców w Polsce. Promocja ta otrzyma wymierny kształt – w postaci szkoleń, warsztatów, spotkań brokerskich i wizyt studyjnych. Będą one służyć przekazaniu przedsiębiorcom wiedzy, jakie trzeba spełnić warunki formalne i jak skutecznie przejść procedury, aby przystąpić do programu Horyzont 2020 i otrzymać fundusze na innowacje oraz badania.


Spotkanie jest otwarte dla mediów. 


Chętnych do udziału prosimy o kontakt: komunikacja@pracodawcyrp.pl, tel. 22 518 87 28.


Siedziba Pracodawców RP Warszawa, ul. Brukselska 7.


Agenda dostępna jest tutaj