Gospodarka, siła, wizja
Zaufało nam 19 000 firm zatrudniających przeszło 5 000 000 pracowników

Gospodarka, głupcze!

„Gospodarka, głupcze!" – pod tym hasłem Bill Clinton przeprowadził w 1993 r. zwycięską kampanię wyborczą. Po tę formułę sięgnął też Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski, tytułując w ten sposób zbiór felietonów zamieszczonych w latach 2015-2017 w dzienniku „Rzeczpospolita”.

Należy lojalnie ostrzec, że nie będzie to trafiony gwiazdkowy prezent dla polityka, niezależnie od partyjnej barwy. Szef Pracodawców RP pokazuje bowiem, jak bardzo najeżona jest absurdami polityka gospodarcza Trzeciej Rzeczypospolitej i w jakim stopniu deklaracje rozjeżdżają się z działaniami. Gdyby polityczne obietnice składane przedsiębiorcom stawały się prawem, nasz biznes mógłby czuć się niczym w przedsionku raju. Tymczasem bez przerwy boryka się z problemami w postaci niekonsekwencji, niespójności przepisów czy nadregulacji – pisze Radosław Konieczny w recenzji na portalu Instytutu Staszica.

– Książka Andrzeja Malinowskiego jest niczym podręczna odtrutka na absurdy naszej rzeczywistości. Można ją czytać od dowolnej strony i w dowolnych fragmentach. Bezbłędne puenty pozwalają z dystansem spojrzeć na stan spraw, a jak wiadomo, humor to najpotężniejszy oręż ludzi mądrych w obliczu głupoty – ocenia z kolei „Polska The Times”.