Gospodarka, siła, wizja
Zaufało nam 19 000 firm zatrudniających przeszło 5 000 000 pracowników

Gdy biznes ma kłopoty, pomogą Pracodawcy RP

Globalna recesja? Nagłe zmiany przepisów uniemożliwiające działalność? Żadna firma sama nie da sobie z tym rady. Dlatego trzeba działać razem! Tak jak firmy zrzeszone w Pracodawcach RP, które wspólnie dały radę przeciwnościom przynoszonym przez pandemię.

Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej to najstarsza i największa organizacja pracodawców w Polsce. Wiele razy udowodniliśmy, że działając razem, można dokonać rzeczy - zdawałoby się - niemożliwych. Nawet teraz, gdy pandemia pustoszy polską gospodarkę. Mamy na to przykłady!

W sierpniu na branżę fitness znów miały paść obostrzenia – w tym niepoparty żadnymi naukowymi dowodami całkowity zakaz działalności w covidowych strefach „czerwonych”. Natychmiast zareagował członek Pracodawców RP - Polska Federacja Fitness. Publikacja merytorycznych argumentów oraz wywieranie wpływu na rządowych decydentów doprowadziły do tego, że ostatecznie w przepisach znalazł się nie zakaz, a jedynie ograniczenie działalności. Wprowadzono limit liczby klientów liczony według powierzchni klubu. Firmy mogły więc działać dalej i uniknęły finansowej katastrofy.

Koronawirus zatrzymał za to całkowicie przemysł spotkań i wydarzeń. Nie ma konferencji, targów, spotkań. A hotele, agencje, firmy logistyczne i transportowe wyspecjalizowane w ich obsłudze stanęły. Pomoc rządowa w postaci tarcz antykryzysowych czy też bon turystyczny kompletnie nie uwzględniały szczególnych realiów tej branży. Dlatego w lipcu tego roku pod auspicjami Pracodawców RP powstała Rada Przemysłu Spotkań i Wydarzeń. Udało się doprowadzić do bezpośrednich spotkań z członkami rządu, którym uświadomiono powagę sytuacji. W rezultacie powstała „mikrotarcza dla turystyki i przemysłu spotkań”. Na tym jednak nie koniec. Rada Przemysłu Spotkań i Wydarzeń wciąż zabiega wraz Pracodawcami RP o jak najlepsze rozwiązania dla branży.

- Spadki obrotów w agencjach incentive travel sięgają 95 proc., w agencjach eventowych do 70 proc. Zasoby finansowe i oszczędności firm się skończyły. Wnioskujemy po raz pierwszy o pomoc finansową dla naszych sektorów. Pierwszy raz w naszych branżach jest susza i bezwzględnie potrzebujemy wsparcia. Rada Przemysłu Spotkań i Wydarzeń ceni sobie współpracę z Pracodawcami RP i zaangażowanie organizacji w nasze działania - mówi Olga Krzemińska-Zasadzka, Prezes Zarządu SOIT, członek-założyciel Rady.

Ogromnym sukcesem nie tylko dla Pracodawców RP, ale dla wszystkich Polaków było włącznie prywatnego sektora opieki zdrowotnej w walkę z rozprzestrzenianiem koronawirusa. 18 prywatnych podmiotów leczniczych zadeklarowało swój udział w tworzeniu łóżek covidowych. Dzięki nim przybędzie około 1.000 łóżek dla zarażonych zarówno w większych, jak i mniejszych miejscowościach.

- Zawsze widzieliśmy się jako partnerów sektora publicznego w dbaniu o zdrowie Polaków. W tym trudnym czasie należy się wspierać i umieć współpracować. Jesteśmy gotowi wziąć na siebie część odpowiedzialności i włączyć się w niezbędne działania na rzecz zwalczania pandemii - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Lux Med.

Pracodawcy RP nieustannie działają na rzecz polskiego biznesu i całego społeczeństwa. Przynależność do Pracodawców RP daje możliwość skuteczniejszego przeciwstawienia się przeciwnościom. Członkostwo w Pracodawcach RP to także wpływ na prawodawstwo społeczno-gospodarcze. Razem trzymamy rękę na pulsie gospodarczych wydarzeń.

Pandemia nie jest czasem samotnych wilków. Przetrwają najsilniejsi. Dołącz do nas już dziś!


Dodatkowe informacje:

Magdalena Kitlas

dyrektor Departamentu Relacji

Pracodawcy RP

tel.: 22 518 87 08

e-mail: m.kitlas@pracodawcyrp.pl

www.pracodawcyrp.pl/dolacz-do-nas