Dr.Max Polska dołączyła do Pracodawców RP

Dr.Max rozpoczął swoją działalność w Polsce w 2005 roku i od tego momentu nieustannie się rozwija. Aktualnie Dr.Max jest jedną z największych sieci w kraju, posiadającą niemal 600 aptek franczyzowych, w których zatrudnionych jest ponad 4 000 pracowników.

Jednak nie tylko silna pozycja na rynku lokalnym sprawia, że apteki sieci franczyzowej są solidnym i stabilnym pracodawcą. Dr.Max Polska jako franczyzodawca jest częścią międzynarodowego holdingu, który z sukcesem funkcjonuje w 8 europejskich krajach i jest numerem jeden na rynku farmaceutycznym w Czechach i na Słowacji. Centrala Dr.Max Polska, franczyzodawcy dla wszystkich spółek aptecznych zrzeszonych w sieci, ma swoją siedzibę we Wrocławiu i pracuje w niej ponad 200 pracowników.

Głównym celem działalności sieci franczyzowej Dr.Max jest zapewnienie Pacjentom, jak najlepszej obsługi, konkurencyjnej oferty oraz profesjonalnej opieki farmaceutycznej. Jest to możliwe dzięki doświadczeniu i zaangażowaniu pracowników aptek należących do uczestników sieci. Dlatego dla sieci franczyzowej Dr.Max to ludzie są największym kapitałem. Cenimy ich wiedzę i umiejętności, nagradzamy i wspieramy w codziennej pracy. Przygotowujemy również szereg rozwiązań, aby rozwijać ich potencjał i wspierać codzienną pracę za pierwszym stołem.

- Apteki to nie tylko sklepy sprzedające leki, to przede wszystkim, wyspecjalizowany, fachowy personel, który kompleksowo otacza Pacjenta opieką rozwijając dodatkowe usługi. Dzięki zmianie ustawy o zawodzie farmaceuty rozpoczął się pilotaż programu opieki farmaceutycznej. Krokiem milowym było rozpoczęcie szczepień w aptekach – szczepimy przeciw COVID-19 i grypie. Zmieniła się funkcja i rola apteki w systemie. Bo apteka jest punktem niewykorzystanym w opiece zdrowotnej. Ale my widzimy jej potencjał i ten potencjał chcemy wykorzystywaćKrzysztof Szponder, Dyrektor Zarządzający Dr.Max Polska.