Boehringer Ingelheim Sp. z o.o. dołączyła do Pracodawców RP

Boehringer Ingelheim jest międzynarodową firmą farmaceutyczną, działającą w oparciu o badania nad innowacjami oraz szanującą różnorodność kulturową i społeczną. Grupa Boehringer Ingelheim jest jedną z 20 wiodących firm farmaceutycznych na świecie. Działa globalnie za pośrednictwem 146 podmiotów zależnych i zatrudnia ponad 50 000 pracowników. Prowadzi prace badawczo-rozwojowe, produkcję i sprzedaż innowacyjnych produktów leczniczych o wysokiej wartości terapeutycznej, przeznaczonych do stosowania w medycynie i weterynarii. Firma, założona w roku 1885 pozostaje nieprzerwanie własnością rodziny Boehringer, a jej centrala zlokalizowana jest w Ingelheim w Niemczech.

Polska jest jednak dla firmy Boehringer Ingelheim bardzo ważnym rynkiem. W 2021 we Wrocławiu zostało utworzone Globalne Centrum Usług Biznesowych Boehringer Ingelheim. To czwarta tego typu placówka na świecie w strukturach Sieci Centrów Globalnych Usług Biznesowych firmy, która świadczy usługi z zakresu finansów, HR, zarządzania zamówieniami, zaopatrzenia, usług prawnych i compliance.

”W 2020 roku firma Boehringer Ingelheim przeznaczyła na działalność badawczo-rozwojową 3,7 mld euro. To największa wartość w 136. letniej historii firmy. Dzięki temu możemy odpowiadać na potrzeby pacjentów w zakresie innowacyjnych terapii w wielu obszarach, włączając choroby rzadkie” – mówi Michał Čuha, prezes zarządu Boehringer Ingelheim.

Boehringer Ingelheim jest firmą #OneHealth dbającą o zdrowie ludzi i dobrostan zwierząt. Celem firmy jest zmiana jakości życia na pokolenia.

Witamy Boehringer Ingelheim Sp. z o.o. wśród członków Pracodawców RP!