Gospodarka, siła, wizja
Zaufało nam 19 000 firm zatrudniających przeszło 5 000 000 pracowników

Spotkanie przewodniczącego RDS i lidera Strajku Przedsiębiorców

Przewodniczący Rady Dialogu Społecznego, Andrzej Malinowski (prezydent Pracodawców RP) oraz lider Strajku Przedsiębiorców, Paweł Tanajno w trakcie spotkania ocenili instrumenty przygotowane przez rząd do walki z kryzysem oraz sposób walki ze skutkami pandemii. Ocena ta wypadła negatywnie. Niejasne przepisy, biurokracja i długie oczekiwanie na decyzję lub przyznanie środków to główne problemy w korzystaniu z instrumentów wsparcia. 

Paweł Tanajno zwrócił uwagę na straty i odszkodowania, których domagają się protestujący. Strajkujący będą podnosili swoje racje w czasie najbliższego protestu zaplanowanego na 23 maja. Jego organizatorzy liczą na ich poparcie przez polskich przedsiębiorców.

Paweł Tanajno uważa za celowe włączenie mikro- i małych przedsiębiorstw oraz tzw. samozatrudnionych w prace Rady Dialogu Społecznego. Przewodniczący RDS - Andrzej Malinowski zaproponował, aby punkt widzenia Strajkujących Przedsiębiorców został przedstawiony na najbliższym posiedzeniu prezydium RDS.

Lider Strajkujących zwrócił także uwagę na rolę Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców w prezentowaniu sytuacji polskich przedsiębiorców podczas pandemii. Rzecznik powinien być wybierany przez polskich przedsiębiorców i mieć prawo weta w stosunku do tych projektów ustaw, które są szkodliwe dla gospodarki.

Ustalono, że rozmowy będą kontynuowane.