Gospodarka, siła, wizja
Zaufało nam 19 000 firm zatrudniających przeszło 5 000 000 pracowników

Polska Federacja Fitness chce odszkodowań dla branży za straty z powodu lockdownu

Pozew przeciwko Skarbowi Państwa ma być odpowiedzią branży fitness na restrykcje i ich poważne konsekwencje finansowe. Zrzeszona w Pracodawcach RP Polska Federacja Fitness (PFF) powołuje się na opinię prawną, w myśl której rozporządzenia Rady Ministrów dotyczące obostrzeń w prowadzeniu działalności gospodarczej najprawdopodobniej są niezgodne z Konstytucją. 

PFF wzywając do przyłączenia się do pozwu zaznacza, że jedynie zorganizowane i skoordynowane działania mogą przynieść pożądane skutki.

- To, że lockdown jest niekonstytucyjny i nielegalny - wszyscy wiemy. Najwyższy czas wykazać to w sposób formalny i otworzyć naszą branżę – stwierdza PFF w apelu do firm branży fitness.

Federacja otrzymała już opinię prawną, która ma stać się podstawą dalszych działań. Z wniosków opinii wynika, że rząd wydając rozporządzenia w sprawie COVID-19 oraz rozporządzenia w sprawie stanu zagrożenia epidemicznego i w sprawie stanu epidemii przekroczył granice udzielonych im upoważnień ustawowych. Zdaniem prawników „drogą wydanych rozporządzeń Rada Ministrów oraz Minister Zdrowia podejmują działania, które noszą cechy faktycznego, ekonomicznego wywłaszczenia, które zgodnie z Konstytucją RP może odbywać się tylko za słusznym odszkodowaniem”.

Polska Federacja Fitness dokładnych informacji udziela na swojej stronie internetowej.